Temiz Magazin
14 Haziran 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Yeni başlangıçlar yapmak, kalıcı olmak için harika etkiler var" Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta

Astroloji
27 Kasım 2020
"Yeni başlangıçlar yapmak, kalıcı olmak için harika etkiler var" Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta

 

13 Mayıs Haftasının Astroloji Gündemi

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, çok güzel bir haftaya başlıyoruz.  Olumlu açılarla beraber sürprizlere açık olmalıyız. Yeni başlangıçlar yapmak, kalıcı adımlar atmak, istikrarlı olmak için  harika  etkiler var.

İlk olarak haftaya 13 Mayıs’ta Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile Satürn;  sorumluluk gezegenin yapacağı olumlu açıyla merhaba diyeceğiz. Oldukça güzel bir etki, uzun vadeli ilişkilere başlamak, aşkta sorumluluk almak, bağımlılıklarımızı düzenlemek, sevgimizi göstermek, yatırım yapmak, parasal kaynakları artırmak, zamanı iyi yönetmek adına harika bir açı. Gördüğünüz gibi bu ikilinin kontağında yok yok. Sadece inatçı yapımızla  ve bağımlılıklarımızda zorlanabiliriz. Bırakamadığımız şeyler bizi daha iyisine götürmekte engel olabilir.

Artık gökyüzü geçmişi değil geleceği istiyor. Bu hafta da önümüzdeki hafta da yenilikler üzerine ilerlemeliyiz, hedef belirlemeliyiz. Bu etki 18 Mayıs’a kadar devam edecek. İlişkilerinize de denge getirmek ve partnerinizle konuşma yaparak beklentilerinizi dillendirmek istiyorsanız doğru zamandasınız.

13 Mayıs‘daki bir diğer etkimiz ise Güneş, Uranüs kavuşumu. Güneş; kimliğimizi, hayatta  durduğumuz yeri ve kişisel özelliklerimizi anlatırken, Uranüs; sıra dışı, ani olayları temsil eder. İnsiyatif alıp harekete geçebilirsek güvendiğimiz konfor alanımızdan çıkabilirsek çok güzel yeni başlangıçlara imza atabiliriz. Biraz isyankar ruh hali verebilir. Bir çok şeyi söyleyip harekete geçmeyebiliriz.

İstediklerimizi yapmak için illa bir destek güç destek enerji bekleyebiliriz. Diğer taraftan bu etki toprakta uyanışı da getireceği için umarım zorlu etki olarak karşımıza çıkmaz. Toprak kayması, deprem gibi haberler almayız. Hayatımızda yer değişimi, radikal bir değişim istiyorsak bu etkinin gücünden faydalanabiliriz. Beklenilmeyeni bekleme zamanı ummadığımız anda her şey olabilir. 20 Mayıs’a kadar açının yansımalarını yaşacağız. Olumlu tarafı ise güzel para kaynakları getirebilir. Borsayla ilgileniyorsanız sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Para  piyasası ile ilgili ani iniş çıkış olabilir.

15 Mayıs’ta iletişim haberleşme zihin gezegeni Merkür Boğa Burcu'na geçecek ve 13 Haziran’a kadar akıllı, mantık çerçevesinde güvenilir iletişim kaynakları oluşturacağız. Güven duygusu çok önemli olacak. Bu yüzden verdiğimiz sözleri tutmak, tutabileceğimiz sözler vermek, ikna yeteneğimizi kullanmamız gereken ortamlarda bizi öne çıkartacak. Bu dönemde parayla ilgili konularda karar alabiliriz.  Yatırımları, parayı daha iyi kullanma becerisi adına Merkür Boğa  destek sağlar.  Bildiklerimizi hayata karşı  öğrendiklerimizi uygulayabiliriz.  Becerimizi, yeteneklerimizi kullanmak kolay olur. Emin  olduğumuz yerlere gitmek isteyebiliriz. Elektronik  eşya almak, ev eşyası almak, mutfağı yenilemek bu dönemde güzel olu. Bildiğimizin dışına çıkmak ise zor olur. Ses telleri, boyun ve boğaz bölgenizle ilgili rahatsızlıklarınız varsa tedavi olabilirsiniz.

17 Mayıs’ta ise Merkür Boğa burcuna geçer geçmez. Plüton ile zorlu bir açı yapacak. Bu etki inatlaşmalardan dolayı kayıplar yaşayabileceğimizi gösteriyor. Bizimle aynı fikirde olmayan insanların manipülasyonun da kalabileceğimizi gösteriyor. Özellikle internet üzerinden yapacağınız  alışverişler, online konuşmalar, yapacağımız işlerde istediğimiz tatmini alamamıza neden olacak. 21 Mayıs’ta etkisi sona erecek. Bu yüzden 4  gün herkese saygı göstererek, bizim değişmemiz gereken konular varsa orada değişme açık olarak, tecrübelerimizi de yanımıza alarak ilerlersek çok rahat ilerleriz.  Yoksa maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönemde uçaklarla ilgili sıkıntılı haberler gelebilir. Özellikle internet bankacılığında şifre problemleri yaşayabilirsiniz. Bilgilerinizin ve şifrelerinizin kopyalanması konusunda dikkatli olmalısınız.

 

18 Mayıs ise gerçekten mükemmel bir gün. Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile Güneş kavuşum halinde olacak. Bu etkiyle beraber elimizle ektiğimiz çiçekten tutun, niyet ettiğimiz diğer güzelliklerin  hayatımıza çok kolay ve akışta gelmesine kadar bolluk bereket her yerde olacak. Gökyüzü uzun bir süredir dönem kapattırıyor. Mayıs ayı başıyla geçmişi bitirmemiz, hatıralarıyla enerjimizi çeken eşyalara gereken saygıyı gösterip vedalaşmamızı ve  yeni olana yer açmamızı istiyor. Bu yeri açıp gelen bu bereket enerjisinden faydalanmalıyız.  

Yine 18 Mayıs günü Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile Uranüs kavuşum açısı gerçekleştirecek. Güneş, Jüpiter açısı da  bu ikiliye destek verirken, Boğa burcunda stelyum dediğimiz  gezegen kümeleşmesi oluşacak. Sürpriz aşklar, sürpriz para kaynakları, iyi hissettiğimiz ilişkiler, güvenilir ortamlar, yer değişimleri için harika. Sadece bu kadar baskın etkiler bizi tamamen hareketsiz de bırakabilir. Buna dikkat ederek ilerlemeliyiz. Estetik ve görselimize daha çok kafamızı takacağız. Hemen bir günde karar verip operasyon geçirebiliriz. Lütfen iyice  araştırın.  Bu  dönem kilo almaya iştah açıklığına açığız. Onun dışında muazzam bir  etki. 24 Mayıs’a kadar bunu değerlendirmeli ve güzellikleri almalıyız.