Temiz Magazin
13 Haziran 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: 6 gezegen yanyana geliyor! Peki gökyüzü bize neler söylüyor?

Astroloji
02 Haziran 2024
Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: 6 gezegen yanyana geliyor! Peki gökyüzü bize neler söylüyor?

 

3 Haziran Haftasının Astroloji Gündemi

ASTROLOG SEMA SİDAR

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, yepyeni bir aya, yepyeni bir haftaya başlıyoruz. Enerjisi yüksek gündemi yoğun tutacak etkiler var.

Zamanı çok iyi değerlendirmemiz gerekli, her güzel enerjiden maksimum düzeyde faydalanmak için iletişim halinde olmalıyız. Bol bol konuşacağız.

Astroloji ile ilgili detayları aktarmadan önce astronomik olarak önemli bir ile haftaya başlıyoruz.

3 Haziran’da altı tane gezegen aynı hizaya gelip, gezegen geçidi oluşturacaklar.  

Gün doğumundan hemen önce gözlemleyebileceğiz.

Merkür, Mars, Jüpiter, Satürn, Neptün, Uranüs bir hizada olurken, bunlarıa ay da çok kısa bir süre eşlik edecek.  

Hepsi düz bir çizgi halinde gözükecek.

Gün doğumundan yarım saat önce doğudan bu hizalanmayı, Jüpiter’in etrafında gezegenler başta olmak üzere çıplak gözle görebileceğiz.

Çok sık rastladığımız bir gökyüzü olayı değil bunun bize yansımasında, minik inatlaşmalar olabilir.

Sürpriz doğa olayları, toprakla ilgili sıkıntılar haberler gelebilir.

Niyet edelim güzel şeylere vesile olsun.

Astroloji gündemimize bakarsak, ilk olarak haftaya Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeninin tahtına, en sevdiği burçlardan biri olan İkizler Burcu'na geçmesi ile başlayacağız.

Bu etki ile daha aktif bir zihin ve düşünce yapısına bürüneceğiz.

Konuşarak araştırarak çok fazla detaya girmeden ama bizim işimize yarayacak bilgilerle iletişimimizi sürdüreceğiz.

Konuşmak karşımızdaki insanı anlamak ve güzel iş bağlantıları yapmak için oldukça uygun bir enerji.

Her an, her şeye pratik çözümler bulabileceğiz.

Zekamızı hayatın her alanına yansıtacağız.

Konsantrasyon gereken işler, hesap kitap işleri, yeni eğitimler, işlerimizi sosyal medyada parlatmak, teknolojiyi ve yenilikleri değerlendirmek, marka değerimizi artırmak, iyi bir portföy oluşturmak için harika zamanlar.

17 Haziran’a kadar Merkür, İkizler Burcu'nda yer alacak.

Bu süreçte çevremizde boş konuşmalar da artabilir.  

Hayaller, konuşmalara yansıyıp gerçekleştirmeden vaatler verebiliriz.

Çok değişken bir enerji olduğu için kısa vadeli düşünmek anda kalmak ve iyi gelir.

Sözcüklerimizin gücü kadar başarılı olacağız. Bu yüzden konuşarak, doğru olan bilgilerle ilerlememiz lazım.

3 Haziran ‘da Merkür burç değiştirir değiştirmez, Plüton değişim dönüşüm gezegeni ile çok olumlu bir açı yapacak. Dönüşmek istediğimiz, farkındalığımızı arttırmamız gereken hatta böyle sabit fikirlilikten ve inatçılığımızdan dolayı kaybettiğimiz işleri tekrar elde etme ve sonuçlandırma fırsatı gelecek zihinsel olarak bir dönüşüm süreci başlayacak.

Dünyanın bu içinde bulunduğu zor hal, savaş ve acımasızlık değişecek. Bunun etkilerini biz bireysel hayatımızda görmüyor olabiliriz. Bu açıyla birlikte önümüzdeki beş gün ve altı günde yaşayacaklarımız, düşünce tarzımızı komple değiştirecek. Neye nasıl bakacağımızı ve nasıl ilerleyeceğimizi yeniden yapılandıracağız.

Diğer yandan teknoloji hayatımızın bir parçası sosyal medya, internet bu dönemde de çok yoğunlaşacak.

Fakat projelerinizin, işlerinizin çalınmamasına dikkat edin. Kim gerçekten orijinal kim sahte anlamayabiliriz. Kandırılmalara açık bir etki.

4 Haziran ise harika bir gün gökyüzündeki etkilerle hayatımıza yıldızlar koymaya devam ediyoruz.

Jüpiter; şans, bolluk bereket gezegeni Merkür ile el ele verip Plüton ‘a çok güzel bir açı atacak. Çok fazla boş haberlerle karşılaşsak da bir o kadar fırsatları gerçekleştirmek için sosyalleşeceğiz ve vizyonumuz gelişecek. Gökyüzündeki diğer enerjilerle beraber kadersel bir başkalaşım geçireceğiz. Farklılaşma, kendimizi değiştirme, mevcut şartlarımızın en versiyonunu uyarlama, daha vizyoner olma ve doğru insanlarla, doğru kaynaklarla buluşmak için harekete geçme zamanı. Eğer bunları yapamıyorsak Plüton, işin içinde olduğundan değişim, dönüşüm ve yıkımdan sorumlu gezegen mecburiyetlerle bunu öğretebilir. Hayat tecrübesiyle istemeden bunları yaşayabiliriz. Eğitimle ilgili konular, okullardaki öğretim müfredat sistemi, aldığımız eğitim varsa içeriyle ilgili yeni gelişmeler, üniversite sınavı öncesi yeni kararlar alınabilir. Ayrıca trafik kuralları, köprüler, köprü ücretleri ve trafik cezaları ile ilgili yeni yaptırımlar gelebilir.

Fırsatlarımızı konuşarak elde etsek de çok uzun vadeli fırsatlar olmayacağını bu dönemin çok anda kalarak ilerlemesi gerektiğini belirtmek isterim. Özellikle 10 Haziran’a kadar doğru iletişim, emin olarak konuşmak bize çok fayda sağlayacak.

Geldik 4 Haziran’ın en güzel etkisine ki bütün haftaya yansıyacak enerjiyi verecek. Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni Güneş ile kavuşum halinde olacak. Kendimizi daha rahat ifade edeceğiz. Daha güzel konuşacağız, tatlı dil yılanı deliğinden çıkartacak. Güzelden hoşlanacağız, çevremizden onay bekleyeceğiz, onore edilmek isteyeceğiz. Doğru insanlarla ve doğru kaynaklarla bir arada olmak isteyeceğiz. Çok fazla yalnız kalmak istemeyeceğiz. Yalnızlığı hiç desteklemiyor ve sosyalleşmek için ve seyahat için teklifler gelebilir. 

Bayan figürleri ya en iyi dostumuz olacak ya da en büyük düşmanımız burada çift yönlü bir etki var. Dedikoduya dikkat etmeliyiz.

VENÜS GÜNEŞ'İN KALBİNDE

Haftanın en güzel zamanlarına gelelim. 4 Haziran’da Venüs, Güneş’in kalbinde yer alacak. Güneş’in tahtına geçip konuşmalarımızla gelecek güzelliğe, konuşmalarımızın hayatımıza getirdiği mükemmel enerjiyi destek verecek.

4 Haziran sabah 8:52’den 5 Haziran 4:43’e kadar Venüs ile Güneş yan yana can cana olacak. 4 Haziran 19:03’ten 19:36’ya kadar ise derece derecesinde dakikası dakikasına kavuşumda olacak ve en yıldızlı, en şatafatlı etkisiyle ne konuşursak hayatımıza getirecek. Bu yüzden dileklerimiz, dualarımız niyetlerimiz hep güzellikten yana olmalı ve kimseyi tenkit etmeden, aşağılamadan, kimse hakkında kötü konuşmadan ilerlemeliyiz.

 Çünkü gerçekten ne konuşuyorsak, neyi kınıyorsak onu yasayacağız. Büyük bir etki ve yine bunun kadersel yansımalarını görebiliriz. Güneş’in ve Venüs’ün Kuzey ay düğümüne çok güzel açıları var. Bu beklemediğimiz bir değişime vesile olabilir.

6 Haziran saat 15:37’de İkizler burcunun 16 derecesinde Venüsyen bir yeni ay gerçekleşecek. Venüs; aşk, ilişki gezegeni birebir başrolü üstlenirken, yeni ayın enerji alanı kapsamlı çalışacak.

Hafta başından bu yana ilişkilere dair, bayan figürleri ile iletişim, sevgi, aşkla ilgili ne yaşıyorsak bizim için doğru mu yanlış mı anlayacağız. Hayatımızdaki yanlışları, boş işleri, boş insanları öğreneceğiz, göreceğiz. Sonra çok yeni başlangıçlar yapacağız.  Zaman çok hızlı akacak. Düşünebilmek, harekete geçebilmek, pratik çözümler üretmek, yazı işleriyle ilgilenmek, teknolojiyi hayatımıza getirmek, seyahat etmek, yolculuklardan gelecek karlı iş bağlantıları, güzel bir network kurmak,  yakın çevremizde güzel ilişkiler kurmak, onların desteğini alabilmek, onlara destek verebilmek için gayet güzel bir yeni ay.

Değişim gerçekleştirmemiz gereken süreçlerinden üstesinden geleceğiz. Ve bu çok akışta olacak ama dediğim gibi önce negatif konuşmalar, çok fazla dedikodu, boş insanların ikileminde kalmak, insanların söylediklerine göre hareket edip sonra bunları toparlayacağız.

Değişken olduğu için gökyüzü verdiğimiz kararlar sabit kalmaz, yaşadığımız durumlar, insanlarla olan bağlantılarımız da insanlar da sürekli değişebilir. Değişmeyen tek şey değişim kendisi olacak. Bu yüzden hazır olmalıyız.

Hırsızlıklara, kandırılmalara, dolandırıcılıklara dikkat edelim. Kim ne kadar doğru söylüyor bilemeyebiliriz. Sağlık açısından nefes, akciğerle ilgili sıkıntılar, alerjik reaksiyonlar, astımınız varsa sizden ricam ekstra dikkat edin. 15 günlük süreçte nüks edebilir.

8 Haziran ‘da Satürn, Venüs-Güneş kavuşumuna zorlu bir açı yapacak. Otorite figürlerinden baskı görebiliriz. Kendimizi yönsüz hissedebiliriz. 8,9 ve 10 Haziran ‘da başkaları hayatımıza karışabilir. Yine hırsızlık, sahte eşyalara dikkat etmeliyiz. Projelerimiz çalınabilir. Çok fazla yalan konuşulabilir. Emin olmadığımız hiçbir şeyi için konuşmamalıyız. Minik bir kuşkunuz bile varsa dikkat etmekte fayda var.

Haftanın kapanışını Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile yapacağız. 20 Temmuz’a kadar Boğa burcunda kalacak. Mars; mücadeleden, savaştan, bizim eril tarafımızdan sorumludur. Boğa burcunda kendi doğasını gerçekleştiremez. Çünkü hareketi, agresifliği temsil ederken Boğa burcunun rahatlığı konfor alanı ve güven arayışı, yavaş hareket etme hali ile Mars’ı sıkıştırır. Bu dönemde konfor alanımızdan çıkamayabiliriz. Tembelleşebiliriz ve daha keyfimize göre ilerleyeceğiz. Canımız istiyorsa yapacağız.

Maddi konular, finans, sonuç odaklı işlerimiz, keyfimiz, hayat standartlarımız, becerilerimizi hayata yansıtma konusunda harekete geçeceğiz. Güzele odaklanacağımız için keyifli de bir dönem. Minik bir rehavet enerjisi kapımızda diyebilirim. Mars Boğa iken güzel yemek, güzel insanlar görsele biraz takılırız ve fiziksel güç göstermek, spor yapmak, bir tempo oturtmak zor olur. Ama başladığımız işte istikrar da sağlar.