Temiz Magazin
19 Temmuz 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: Bayram haftasında duygusalız. Dolunay ise mantığımızı kullanmayı bize öğretecek

Astroloji
16 Haziran 2024
Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: Bayram haftasında duygusalız. Dolunay ise mantığımızı kullanmayı bize öğretecek

17 Haziran Haftasının Astroloji Gündemi

ASTROLOG SEMA SİDAR

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hayırlı bayramlarımız olsun, bayramınız kutlu olsun.

Bayram haftasında duygusal olacağımız bir hafta bizi bekliyor.

Hafta sonuna doğru bize duygularımız yerine mantığımızı kullanmamız gerektiğini öğretecek bir dolunayımız var.

Haziran’ın 15’inden sonra kolay enerjilerle uğraşmayacağız ama tabii ki de hayatta her şeyi deneyim ve tecrübe diyerek negatifde kalmayarak devam etmeliyiz.

İlişkilerde hayal kırıklığı... 

Haftanın ilk günü oldukça hareketli Venüs ve Merkür burç değiştirmeden önce Neptün hayal ve hayal kırıklığını temsil eden gezegenle zorlu bir açı yapacak. İlişkilerde hayal kırıklığı ile başlayacağız haftaya...  Çarşamba'ya kadar bu etki devam ederken, burada beklentilerimizi ne kadar aşağıda tutarsak o kadar az hayal kırıklığı yaşarız. İkili ilişkiler, aşk, ortaklıklar, günlük şehir içi trafiğimiz, konuşmalarımız, anlaşmalarımız, iletişimlerimiz çok hızlı değişebilir. Yaşadığımız problemler kalıcı olmayacak çok şükür ama bu değişim bile bizi yorabilir. Planlayacağımız bir şeyin gün içinde çok hızlı değişmesi ve kararların bir yola bir düzene girmemesi bizi yoracak. Dalgınlıktan dolayı çok fazla eşya kaybedebiliriz. Cüzdanımızı çaldırabilir, şifrelerimizi kaybedip kilitleyebiliriz. Problemli bir etki. Lütfen yolculuklarda plajda tatildeyken dikkat edin. Kuracağımız cümleler çok yanlış anlaşılabilir. Karşı taraflardan, insanlardan hani bunun dengesini kurmak da bizim için önemli. Çünkü gereksiz alınganlıklar yaşayacağız.

 Ayrıca gıda zehirlenmeleri bu dönemde artar. Sahte içkiler, süt ve süt ürünlerinin çabuk bozulmasına çarşambaya kadar dikkat etmeliyiz. Kesinlikle güzellik ve görsellikle ilgili radikal hiçbir değişimi desteklemiyor. Çünkü verdiğimiz kararlar kalıcı olmadığı için, sonrasında beğenmeyeceğiz.   

İlişkilerde, aşkta da beklentisiz anda kalarak uzun vadeli plan yapmayarak ilerlemeliyiz. Bu dönemde rüyalarımız artar. Gün içinde uyku ve uykusuzluk arasında zihnimizi toparlamak zor olabilir.

17 Haziran ‘da Venüs ve Merkür Neptün ile açı yaptıktan sonra hemen burç değiştirecekler. İlk olarak Venüs Yengeç burcuna geçecek ve 11 Temmuz’a kadar burada kalacak. Venüs; aşk, ilişki ve sevgiden sorumlu bir gezegen. İlişkilerimizi Yengeç burcunun dinamiğinde yaşayacağız. Daha duygusal daha geçmiş ilişkileri düşünerek, hep şefkatle bağ kurmaya çalışacağız. Çok fazla gelecek odaklı, evlilik düşüneceğimiz ilişkilere yöneleceğiz. Gelecek vaat etmeyen ilişkiler bu dönemde hızlı biter.

Aile düzeni, evin içindeki tadilat ve tamirat durumları, evde bir ev düzeni oluşturmak, yemek yapmaya başlamak, kendimize iyi bakmak çocuk doğurma süreci için destekleyici. Aynı zamanda üretkenlik, yaratıcılık ve dişil enerjimizi aktive etmek. Şefkatli tarafımızı beslemek için harika bir dönem. Tüm bu enerjilerin hepsi aşka da yansıyacak. Burada dikkat etmemiz gereken şey partnerimizin annesi olmayalım ya da ona çocuğumuzmuş gibi davranmayalım. 11 Temmuz’a kadar tekrar edeyim devam edecek. Uzun vadeli bizim yanımızda duracak bizi düşünen ilişkilere yöneleceğiz. Küsmelerimiz, alınganlıklarımız da artabilir. Hayatımızdaki insanın geçmişine çok takılabiliriz.

 Aşkta şanslı burçlar başta Yengeçler, sonra Oğlaklar, Balıklar ve Akrep burçları olacak. Diğer burçlara da sevgi dolu bağ kurmak için destek verecek.

17 Haziran: Merkür Yengeç Burcu'na geçecek

17 Haziran ‘da Merkür ‘de Yengeç burcuna geçecek. 2 Temmuz’a kadar Yengeç Burcu'nda kalacak.

Merkür; iletişim, haberleşme ve zihinden sorumludur. Bu dönemde daha duygusal bağlar kurmaya çalışacağız. Karşımızdaki insanı anlamaya yöneleceğiz. Bir o kadar lider vasıflarız, liderlik ile ilgili temalar da öne çıkacak. Hafızamız daha aktif olacak. Kolay kolay unutmayacağız. Yine geçmişe takılabiliriz. Zihin olarak yaratıcılık, gerektiren işler duygumuzu karşı tarafa anlatma, duygularımızı yönetme adına güzel bir etki. Bu dönemde çok mesaj içeren rüya görürüz ve şefkat dolu bir bağ kurmaya çalışırız. Anaç tarafımız, korumacı kolaycı tarafımız artar. Aile ile konuşmak, ailevi konuları çözümlemek, ev almak, evlenmek Merkür Yengeç iken iyi ve güzel olur.

Tek dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi de küsme alınganlıklar, duygularımızı çözümlemek üzerine gidersek sıkıntısız bu dönemi geçiririz.

20 Temmuz’da ise Güneş burç değiştirmeden önce Neptün’e zorlayıcı bir açı yapacak. Bu etki de yine değişken durumların bizde hayal kırıklığını yaratacağını, ne istediğimizi bilmemekten kaynaklı problemlere ve kendi alanımızdaki enerjiyi merkezimize toplamak adına bizi zorlayacak. Çok fazla hayal kurabilir ve bunların hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalabiliriz. Beklentilerimizi kontrol altına almalıyız. Otorite figürleri ile ilgili konularda daha yapıcı olmalıyız ve her an her şeyin değişebileceğini bilerek ilerlemeliyiz. Ayın 22’sine kadar bu etkili çok baskın şekilde yaşayacağız. 22’sinde gerçekleşecek dolunayla daha akılcı çözümler bulmaya odaklanacağız.

20 Haziran'da resmi olarak "Yaz" başlıyor

20 Haziran’da Güneş Yengeç Burcu'na geçecek ve resmi olarak yaz başlayacak.

Bir ay boyunca Güneş burada kalırken, bu etki aynı zamanda 21 Haziran ‘da en uzun gündüzü yaşamamızın da habercisi olacak. 20 ve 21 Haziran ‘da kuzey yarımkürede en uzun gündüz yaşanırken belirttiğim gibi yaz başlayacak.

Bizim için ise çok duygusal olacağımız zamanlar başlayacak. Şefkat ile harekete geçeceğiz. Koruyup kollanmak, yapıcı tavırda olmak bize iyi gelecek. Duygularımızdaki dengeyi kurmaya çalışacağız. Aile, yuva, evimiz, çocuklarımız ön planda olacak. Bir yanımız çok yumuşak bir yanımız çok sert olabilir. Duygu iniş çıkışları yaşayabiliriz. Çok mantıklı düşünmek, mantıklı hareket etmek kolay olmayacak. Duygularımıza yöneterek gitmeliyiz. Geçmişle olan bağımızı sağlıklı bir şekilde kurmamız, bu dönemi daha verimli geçirmemizi sağlar.

Haftanın kapanış ise 22 Haziran’da 4:07’de 1 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay’la yapıyoruz. Önemli bir dolunay Ay en mutsuz olduğu konumdan Oğlak burcundan, Venüs’e zıt bir enerjiyle Güneş’in karşına geçecek.

İlişkilere dair kayıplar yaşayabiliriz. İçimizdeki sevgiyi köreltecek bir dolunay. Çok duygusal olmak bize kayıplar yaşatacak ve bir o kadar içimizdeki karanlık, gaddar taraf çıkabilir. İnsanların kendi çıkarlarına göre hareket ettiğini göreceğiz, ruhumuzu sıkıştıracak bir etki. 7 Gün boyunca kime iyilik yapıp yapmamamız gerektiğini anlayacağız ama bunu anlarken, maddi konular, parayla ilgili insanlara koyamadığımız sınırlar sürekli evet dediğimiz, ne zaman ben hayır diyeceğim, kendi değerimi anlayacağım dediğimiz konularla, insanların kendilerine olmadıkları versiyonlarını karşımıza getirdikleri hallerle yüzleşeceğiz. Dediğim gibi böyle çok farkındalık yüklü ve mantıklı gitmemiz gereken zamanlar.

 Bu dönemi rahat atlatmak için insanın başına her an her şeyin gelebileceğini, her şeyin insan için olduğunu anlarsak, ancak rahat geçer sıkıntısız olur. Ve ne kadar kuralcı ne kadar mantıklı kendi hedeflerimizin doğrultusunda gidersek o kadar başarılı olabiliriz. Devlet işleri, devletteki evrak işleri uzun zamandır alamadığınız belgeler, resmî kurumlardaki sonuçlanması gereken durumlar ev ve inşaatla ilgili izinler, inşaatla ilgili, askeriye ile ilgili konular yapılanmalar, devletin topraklar, arsalarla ilgili konular, eski binalar, tarihi yerler yine bu dönemde çok daha fazla gelişmeye açık. Haberlerini alabiliriz. Son olarak bu dönemde diş sıkmalarımız, kemiklerimizin hassaslaşması, duygusal iniş çıkışlarımız, göğüsle ilgili rahatsızlıklar, kırılgan bir ruh hali bizi bekliyor. Güzel başlangıçlara vesile olsun diyelim.

Facebook Google plus Instagram Twitter