Temiz Magazin
14 Haziran 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları: Gökyüzünde İkizler Burcu etkileri başlıyor

Astroloji
19 Mayıs 2024
Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları: Gökyüzünde İkizler Burcu etkileri başlıyor

ASTROLOG SEMA SİDAR'LA YENİ HAFTA

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, bu haftanın hızına umarım yetişebiliriz.

Gökyüzünde İkizler burcu enerjileri aktif olmaya başlarken, hayatımızda da yeni bir dönem başlayacak.

Şans, bolluk, bereket gezegeni JÜPİTER burç değiştirecek ve bir yıllık yeni bir sürece başlayacağız.

Tabi buna başlamadan önce eskiyi kapatmak geleceğe odaklanmak için önemli açılarımız var. Hemen başlayalım çok hareketli gökyüzü.

HAYALLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA ADIMLAR ATABİLİRİZ

Haftaya Güneş’in burç değiştirmeden önce Neptün ile yaptığı açı ile başlayacağız. 

20 ve 21 Mayıs tam olarak ne istediğimizi bilemeyebilir, hayallerimiz doğrultusunda adımlar atabiliriz.

Rüyalarımız gün boyu kafamızı kurcalarken, sezgilerimiz bizim için yol gösterici olacak.

Vücudumuzda ödem artarken, şişliklerden vücudumuzun toparlanması zor olur.

Daha hayal dünyasında yaşayabiliriz.

Özellikle maddi konularda fakat hemen 22 Mayıs itibari ile bu duygu durumundan çıkacağız. Hızlı karar değiştirebiliriz.

GÜNEŞ İKİZLER BURCU'NA GEÇİYOR

20 Mayıs'taki bir diğer ve önemli gökyüzü hareketimiz Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen İkizler Burcu'na geçecek.

20 Haziran’a kadar devam edecek bu etkiyle, iletişimde olmak, sosyalleşmek, ani karar değişiklikleri, olaylara pratik çözümler getirmek, satış pazarlama, kendi markamızı oluşturmak, gideceğimiz yolculuklar, yakın çevremizde kurduğumuz diyaloglar öne çıkacak.

Daha çok zekâmız ile hareket edeceğiz, her şeyi kafamızın içinde çözebiliriz.

Zihnimizin hızından kaynaklı, kolay sıkılıp, çok hızlı karar değişiklikleri yaşayabiliriz.

Bu yüzden uzun vadeli işler girişimler ve projeler için uygun zaman değil. Alerjik reaksiyonlar, bahar alerjileri, gribal enfeksiyonlar bu dönemde artabilir.

Kısa süreli eğitim programlarına dahil olabiliriz.

Yurt içindeki trafiğimiz artabilir.

Bilgiyi alma yayma paylaşma adına daha aktif zamanlar.

Bundan kaynaklı farkında olmadan dedikoduların içinde yer alabiliriz.

Konuşmalarımıza dikkat etmeliyiz.

Kendimizi tanıtmak, markamızın değerini oluşturmak istiyorsak bu dönemi değerlendirebiliriz.

Bütün motivasyon kaynağımız güzel hava, güzel insanlar, güzel enerjiler olacak bizi motive edecek ortamlar ve çevrelerde yer alırsak çok güzel olur. Çünkü başka insanların ne düşündüğünü her zamandan daha çok önem vereceğiz.

22 Mayıs’ta Güneş burç değişir değiştirmez, Plüton; değişim, dönüşüm gezegeni ile çok güzel bir açı yapacak. Böyle isteyip yapamadıklarımız, kafamızda çözdüğümüz ama hayata geçiremediğimiz her şeyi tamamlamak yapmak ortaya çıkartmak için harekete geçirecek.

27 Mayıs’a kadar iş bitiriciliğimiz, sonuç almamız, zihnimizi temizlememiz, enerjimizi yükseltmemiz, motivasyon aradığımız yerde iç kaynaklarımıza, içimize dönmemiz için çok destek sağlayacak.

Dikkat etmemiz gereken nokta çok hızlı düşüneceğimizden dolayı, kafamızın içini toparlamamız gerekebilir.

Gerçekten harekete geçtiğimiz anda bütün düğümler çözülecek ve ilerleyeceğiz.

Bu yüzden düşündüğümüz her şeyi yapmak için bir adım atmamız yeterli. Sizi manipüle eden zorlayan size iyi gelmeyen bütün durumları toparlayıp dönüştürüp ilerleyebileceksiniz.

23 Mayıs ise çok hareketli bir gün. İlk olarak Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile Venüs; aşk, ilişki gezegeni kavuşum halinde olacak.

Gökyüzünün iki iyicili burç değiştirmeden önce son bir birleşim yaşayacaklar.

Burçlarının son derecelerinde gerçekleştiği için şansa, bolluk berekete, güzelliğe, güzel kaynaklara destek veren bir enerji iken, bir yandan da hayatımızda gitmesi gerekenleri, kapanması gerekenleri kapatacaklar.

Hayatla ilgili beklentileriniz değişebilir, yapmak istedikleriniz, güven duyduğunuz alanlar farklılaşabilir.

Enerjinizi sabitlemek, kendi gücünüzü ortaya çıkartmak, istedikleriniz kadar istemediklerinizi anlayıp ilerlemek için kuvvetli bir birliktelik ve dolunay tarafından da tetiklenecek. Böyle olunca artık hiçbir şeyi ertelemeden geçmişe bir sünger çekip, ileriyi düşünmek lazım tamamen geçmişteki olayları çözümlememiz ve yeniden başlayabilme gücünü hayatımıza almamız için yaşadığımız bir kavuşum.

24 ve 25 Mayıs’a kadar etkilerini sürdürürken, 23 Mayıs’ta oldukça güçlü bir şekilde bunu hissedeceğiz.

YAY BURCU'NDA DOLUNAY

23 Mayıs’ta saat 16:53’te 2 derece Yay burcunda Plüton destekli bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay, duygularımızı çözümlerken, hayat tecrübeleri, yeni deneyimler ve yaratıcı ile doğamızla yapmamız gerekenleri gösterecek. Duygusal iniş çıkışlar çok yaşayabiliriz. Bir anda çoşkulu, sevecen olurken, istediklerimiz olmayınca modumuz düşebilir.

Yurt dışı ile bağlantılı işlerimiz, vize işlerimiz, bilgimiz, deneyimimiz, eğitim hayatımız ilgili gelişmeler, kolay çözülür.

Hayattan beklentilerimizi, yaşama enerjimizi sorgulayacağız. Bunların gerçekleşmesine kim engel oluyorsa bir bir onlarla vedalaşacağız. Gökyüzündeki diğer açılarla beraber güven arayışımız çok artacak ve bize iyi gelmeyen hiçbir şeyin içinde var olmak istemeyeceğiz.

Dolaşım sistemimiz, damarlarımız ve kaslarımız sağlık açısından tetiklenecek. Spora başlamak sağlığımız ile ilgili plan yapmak için uygun diyete başlayabiliriz ama kısa süreli olabilir. Yay, değişken bir burç olduğundan, başladığımız işlerden kısa sürede vazgeçebiliriz. Ama iyi geldiğini gördükçe de devam ederiz. Bu yüzden bize iyi gelen enerjiler de tercihler yaparsak daha rahat sonuç alırız. Dolunayın yansımaları bir hafta boyunca sürerken, verdiğimiz kararların meyvesini 15 Haziran civarı toplayabiliriz. Güzel bir dolunay sadece çok fazla deneyim içerecek, yaşadığınız her olayın size ne öğretmeye çalıştığını anlamak mesajları iyi almak gerekebilir.

VENÜS DE İKİZLER BURCU'NA GEÇECEK

TARİH: 23 MAYIS

23 Mayıs’taki son etkimiz Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegenin burç değiştirmesi olacak.

Venüs, İkizler burcuna geçiyor ve 17 Mayıs’a kadar ikizler burcunda kalacak.

Bu etki ile çok flörtöz bir dönem de başlamış olacak.

Gönül yaylarımız gevşeyecek.

Bize iyi gelen, konuştuğumuz her insanla flört edebiliriz.

Uzun uzadıya olan sohbetler ve hemen aşka dönüşebilir.

Gittiğimiz davetler, katıldığımız ortamlarda çok baskın bir flört enerjisi olacak. Venüs, İkizler burcunda iken uzun vadeli ilişkiler, ilişki sorumluluğu beklememek gerekir. Bu dönemde başlayacak ilişkiler kısa vadeli olabilir. Biz de aslında bize güzel cümleler kuran herkesle flörtleşebilir. Bir anda sevgi pıtırcığı olabiliriz.

İlişkilerde minik yalanlar olabilir.

Modumuza göre şekillenecek, sıfır sorumluluk dönemi.

İlişkilerde tutamayacağınız sözler vermeyin, çünkü tutmanızı destekleyecek hiçbir enerji yok. Sabah istediğimizi, akşam istemeyebiliriz. Zihnimiz çok hızlı karar değiştiriyor. Bu dönemde aşkta şanslı burçlar başta İkizler, sonra Yaylar, Teraziler ve Kovalar olacak. Diğer burçlara da hayatı yaşama, harekete geçme ve flört enerjisi olarak yansıyacak.

JÜPİTER DE İKİZLER BURCU'NDA OLACAK

TARİH: 26 MAYIS

Haftanın son etkisi ise oldukça önemli 26 Mayıs’ta Jüpiter; şans, bolluk bereket gezegeni burç değiştirecek.

İkizler burcuna geçiyor.

Bir yıl boyunca ikizler burcunda kalırken, İkizler burcuna 13 yıl sonra yeniden gelerek şans verecek.

Bütüne yansımasında ise şansı elde edebilmek için bazı kurallara uymamız gerekiyor.

Yani bir yıl boyunca bolluk bereket biraz kurallarla ilerleyecek.

Çünkü şans, bolluk bereket gezegeni İkizler burcunda mutlu olmadığı bir pozisyonda, evrenin bilgili deneyimi ve bolluğu bereketinin içine konuşma enerjisi girdiği zaman bizi yoruyor.  Bu dönemde iyiden beslenmek, çok dedikodu yapmamak, emin olmadığımız konularda başkasından duyduğumuz kararlarla ilerlemek bereketimizi alacak. Çevremizdeki dedikodu enerjisi, bizim parayla olan bağımızı kesebilir. Biz başkalarından onay almaya çok takılabiliriz. Zihnimizi kullanmak, emin olmadığımız bir bilgiyi araştırıp çözmek sonuç almak bize daha iyi gelir.

Hayatımıza yeni insanlar gelebilir. Gerçekten donanımlı, söylediği ve yaptığı aynı mı diye bakmamız lazım çünkü bu dönemde dolandırıcılık artabilir. Projelerimiz çalınabilir, taklit enerjisi var. Boş sözlerden, boş insanlardan uzak durmalı ve çevremizde konuşulanlardan ziyade yapılanlara bakmalıyız.