Temiz Magazin
19 Temmuz 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dolunay'ın yorucu etkilerini Merkür toparlayacak. Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları...

Astroloji
23 Haziran 2024
Dolunay'ın yorucu etkilerini Merkür toparlayacak. Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları...

 

24 Haziran Haftasının Astroloji Gündemi

ASTROLOG SEMA SİDAR

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, geride bıraktığımız haftada dolunayın rüzgârında çok sallandık.

Zor bir haftaydı.

Bu hafta ise Merkür’ün açılarıyla toparlayıcı etkiler söz konusu.

Daha çok kurduğumuz iletişim ve diyaloglar üzerinden ilerleyeceğiz.

Bu haftanın en güzel yanı uzun vadeli işler ve projeler için destekleyici 29 Haziran’a kadar bizim işlerimizin daha güzel ve bereketli olmasını sağlayacak.

Haftaya ilk olarak 26 Haziran ‘da Merkür; iletişim gezegeni ile Satürn, sorumluluk gezegeni arasındaki olumlu açı ile başlayacağız. Minik bir tembellik enerjisi yaratsa da çok güzel bir etki güvendiğiniz insanlardan destek almak, ailevi ilişkilerdeki sorunları çözmek, özellikle babamız ile sıkıntılar varsa güzel bir yola koymak, uzun vadeli işleri sonuçlandırmak, sezgilerimizi yapacağımız işlerde kullanmak, ev almak, satmak, alım satım işleri için çok uygun.

Evimizde tadilat tamirat işlerine girişebiliriz. Mutfağımızı bir elden geçirme isteğimiz olacak.

Duygularımızı besleyen, duygularımıza iyi gelen projelerin içinde yer almak, yaratıcılığımızı kullanmak adına bu açının çok güzel etkileri var.

29 Haziran’a kadar bu etkinin olumlu taraflarını göreceğiz.

Tek dikkat etmemiz gereken tarafı bir gazla, bir motivasyonla söyleyip devamında gerçekleştirmek gerekirken hafif rehavete kapılıp son dakikaya bırakmak başta belirttiğim gibi bizi tembelliğe sürükleyebilir.

SATÜRN GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR

29 Haziran ‘da Satürn; sorumluluk, ders gezegeni geri hareketine başlayacak. Satürn çok yavaş hareket eden bir gezegen olduğu gibi Merkür retro da ki süreçleri yaşamayacağız. Yani yeni başlangıçlar için bir sıkıntı yok. 15 Kasım’a kadar daha çok duygularımızı nerede yönetemediğimiz, bağımlılıklarımız hayatımızın neresinde bize nasıl kayıplar yaşatıyor. Nerede yönsüz kendimizi kıstırılmış hissediyoruz.

Bunları çözümlemek için önemli deneyimler yaşayacağız.

SAĞLIĞIMIZA DİKKAT...

Satürn retro döneminde iken pat diye bir olayı karşımıza çıkarmaz bize sürecin sonuçlarını gösterir. Bu dönemde yapmak zorunda olduklarımız birer birer karşımıza gelecek. Sağlığımıza çok dikkat etmemiz gereken bir dönem otoimmün rahatsızlıklarınız varsa tetiklenir. Vücudumuzu yoran ne varsa kullanmamak gerekli. Belirttiğim gibi bu uzun bir dönem en önemlisi duygularımızı yönetmek duygusallaştığımız alanlardan neleri kaybediyoruz, nasıl davranıyoruz anlamak ve çok uzun vadeli işleri duygularımızla karar vermeyip aklımızla karar vermeliyiz. Büyük projeler işler geldiğinde bir an duygularımıza göre karar verirsek devamında maddi zararlara sebebiyet verebilir.

VENÜS & MARS OLUMLU AÇISI: SÜRÜNCEMEDEKİ İLİŞKİLER NETLEŞECEK 

29 Haziran’daki bir diğer gökyüzü olayımız Venüs ve Mars arasındaki olumlu açı. Bu açının desteği ile hafta başından beri sürüncemede olan ilişkiler konusu daha da netleşecek. Aşk adına güzel zamanlar. Eril-dişil dengesini hayatımızda kurabileceğiz. Diğer taraftan flört enerjimiz hareketlenecek. Aynı zamanda tahsil etmek istediğimiz maddi kaynakları alabileceğiz. Maddi anlamda da çok güzel bir etki. Parasal işleri sonuçlandırmak adına gerçekten güzel. Bir ilişkiye başlamak, ilişkiyi evlilik yoluna çıkarmak mümkün olacak.

Ev alma, ev kiralama, ev taşımak, yer değişikliği konuları o kadar çok konuşulacak ki, gerçekleştirmesek bile ciddi bu dönemde ciddi bir karar alabiliriz. Bu etki 2 Temmuz’a kadar devam edecek. Diğer taraftan, güzellik estetikle ilgili değişiklikler yapmak istiyorsak, minik dokunuşlar gerçekleştirmek istiyorsak uygun zamanlar.

SOSYALLEŞME, İLETİŞİM, YARATICILIĞIMIZ MAKSİMUM DÜZEYE ÇIKIYOR 

Haftanın kapanışını ise Merkür ve Uranüs arasındaki olumlu açıyla yapacağız. Bu etki direkt iletişimde farkındalık kazanma bir üst segmente geçme, sosyalleşme, yaratıcılığımızı maksimum düzeyde kullanma, sıradan olmayana gitmemize, ani kararlar alıp ama yine de olumlu sonuçlar elde etmemizi, minik dozda atar gider isyan enerjisi yaratabilir. Elektronik eşya alabiliriz. Teknolojik gelişmeleri işlerimize oturtabiliriz. Haftanın kapanışında ve yeni haftanın başlangıcında bilgisayar, telefon, televizyon ekranları ile sorun yaşayabiliriz. Telefonumuzu güncellemek ya da değiştirmek gerekebilir. Diğer taraftan çok hızlı hareket etmemiz gerekecek. Projeleriniz varsa son dakikaya bırakmamalısınız.

ZAMAN HIZLI AKACAK...

Zaman hızlı akacak. Ayrıca geçmişe de takılı olacağız ve geçmişte yaşadığımız tecrübeleri yeni deneyimlerimiz ile kıyaslamak isteyeceğiz. Ama eski eskide kaldı, yeni kararlar almanızı tavsiye ederim. Bu olumlu durum 3 Temmuz’a kadar devam edecek.

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN İNSTAGRAM PROFİLİ

Facebook Google plus Instagram Twitter