Temiz Magazin
19 Temmuz 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Yenilenmek, arınmak için Yengeç Yeni Ay'ını kaçırmayın. Astrolog Sema Sidar Yeni Ay'ın tüm etkilerini ve Yeni Ay'da yapılması gerekenleri yazdı:

Astroloji
30 Haziran 2024
Yenilenmek, arınmak için Yengeç Yeni Ay'ını kaçırmayın. Astrolog Sema Sidar Yeni Ay'ın tüm etkilerini ve Yeni Ay'da yapılması gerekenleri yazdı:

 

1 Temmuz Haftasının Astroloji Gündemi

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hareketli bir haftaya başlıyoruz.

Hem dikkat etmemiz gereken etkiler var hem de gerçekten kaymağını yiyeceğimiz muazzam bir yeni ayımız var. Gündemimiz yoğun hemen başlayalım.

SEMA SİDAR'IN İNSTAGRAM PROFİLİ İÇİN TIKLA

Haftaya ilk olarak Neptün’ün geri hareketine ile başlıyoruz.

2 Temmuz’da gerçekleşecek bu etkiyle beraber 8 Aralık’a kadar hayal ve hayal kırıklıklarımızı gözden geçireceğiz.

Neptün çok yavaş hareket eden bir gezegen olduğu için süreç içinde geri hareketinin etkilerini yansıtacak.

Önünü göremediğimiz durumlar ki bunlar özellikle duygularımızdaki karmaşalar olacak, geri hareketinde netleşecek.

İsteklerimizin ve arzularımızın ne olduğunu daha rahat bulabileceğiz. Duygularımızı yönetebileceğiz.

Zaten bu dönemde çok belirsiz durumların içinde yer almak istemeyeceğiz.

Vücudunuzun ödemle ilgili bir mücadelesi varsa, uzmanından destek alıp hem kilo hem de ödemle ilgili problemlerinizi çözebilirsiniz.

Bağımlılıklarımız, takıntılı olduğumuz konuları güzel bir yenilenme süreci ile toparlayacağız.

Dikkat etmemiz gereken nokta ise bazı şeyleri bırakmak zor gelir, geçmişe melankolik bir biçimde takılı kalabiliriz. Bu ruh durumunda kalmamaya özen gösterelim.

Geleceğe odaklanmalıyız.

 

2 TEMMUZ'DA MERKÜR ASLAN BURCU'NA GEÇİYOR: EGOLARA DİKKAT!

2 Temmuz’daki bir diğer etkimiz ise iletişim gezegeni Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi. 26 Temmuz’a kadar Merkür bu burçta yer alırken, çok fazla egosal konuşmaların içinde yer alabiliriz.

Sürekli “ben” diye başlayan cümleler duyabiliriz.

Auramız, enerjimiz konuşmalarımıza yansıyacak.

Daha cana yakın daha sempatik olacağız.

Güzel giyinmek kurduğumuz iletişimde bizi bir sıfır öne geçirirken, marka olana popüler olana yöneleceğiz.  

Merkür Aslan’da iken sesimizin tonunu ayarlamak zor olur.

Daha yüksek oktavdan konuşmayı tercih ederiz.

Sanata, sanatçıya, sanatla ilgili konulara daha çok ilgi duyarız.

Bu dönemde ilgimizi, zihnimizi daha parlak enerjiler çeker. Keyfi konular sosyalleşmek ve aşk odaklanacağımız konular olacak.

Diğer yandan yaratıcılığımız artacak, aslında hayatın her alanında rol yaptığımız bir iletişimin içinde olacağız.

Aynı şekilde bize de rol yapılabilir.

Kolay kanabiliriz.

Ajda Pekkan’ın şarkısında söylediği gibi karşımızdaki insanların “vitrinine değil iklimine” gidelim. Dış görünüş bizi aldatmasın.

3 Temmuz’da Merkür burç değişir değiştirmez Plüton ile karşıt bir açı yapacak. Bu etkiden kaynaklı hayatımızdaki insanları sınıflandırmaya gidebiliriz.

Önemsemediğimiz insanlarla sıkıntılı ilişkiler kurabiliriz. Kendi fikirlerimiz, algılarımız, sınırlarımız ihlal edilebilir.

7 Temmuz’a kadar böyle çok radikal kararlar almamalı büyük sözler söylememeliyiz. Bu etkiden dolayı yaptığımız restleşmelerde dikkatli olmalıyız.

Verilen kararlardan geri dönüş olmaz. Bu yüzden konuşmalar, anlaşmalar bitme noktasına gelebilir. Sakin kalmakta fayda var.  

İletişimde sıkıntılı bir etki olduğundan dolayı elektronik eşya almak, internet sitesi açmak, sosyal medyada işlerimizi büyütmek için de maalesef uygun değil.

 

VENÜS & SATÜRN AÇISI: İLETİŞİMDE SIKINTI YAŞASAK DA AŞKTA SAĞLAM ADIMLAR ZAMANI

3 Temmuz’daki bir diğer etkimiz Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegenin Satürn; sorumluluk ve ders gezegenine yapacağı güzel açı olacak.

İletişimde sıkıntı yaşasak da aşkta gerçekten sağlam adımlar atabiliriz.

Uzun vadeli ilişkilere başlayabilir, ilişkimizi ciddi bir boyuta taşıyabiliriz.

Yine nakit para akışında güzel sonuçlar, karlı yatırımlar sağlar. 8 Temmuz’a kadar bu açıyla beraber alım satım işlerine destek var.

Ayrıca ev ve aileyle ilgili sıkıntı yaşadığınız konular varsa daha kolay çözümlenirken, hayata karşı sorumluluklarımızı yerine getirirken duygularımızı nasıl yöneteceğimizi de Venüs-Satürn kontağı ile deneyimleyeceğiz.

Güzellik ve görsellikle ilgili değişimler, minik estetik operasyonlar için ideal zamanlar. Yaptıracağımız değişiklikler duygusal ve görsel olarak bizi çok tatmin eder.

5 Temmuz’da Mars; mücadele gezegeni ile Satürn çok güzel bir açı yapacaklar.

İki kötücülün tatlı kontağı bize başlattığımız mücadeleleri rahat sonuçlandırma, sorumluluk alma, sorumluluklarımızı gerçekleştirmek adına yardımcı olacak. Hayatımızdaki eril figürlerle daha rahat iletişim kuracağız. İş arkadaşlarımız ve ailemizdeki eril figürlerle her şey akışta ve kolaylıkla olur. Aynı zamanda sezgilerimizi kullanıp olayları çok rahat bir şekilde çözümleyebilir ve dip not olarak her zamankinden daha fazla rüya göreceğiz.

Parayla ilgili konularda da bize fayda sağlarken, ev almak, taşınmak, tadilat ve tamirat işlerini hareketlenir.  12 Temmuz’a etkileri devam ederken, vücudumuz ödeme yatkın olacak.  Daha fazla su tüketmeliyiz ve minimum alkol tüketmenizi tavsiye ederim. Ayaklarımızdan ellerimize kadar oldukça hassas olacak. Bir anda balon balığı gibi şişebiliriz.

 

HAFTANIN EN GÜZEL ETKİSİ 6 TEMMUZ'DA

Geldik haftanın en güzel etkisine ve bu güzel etki ile kapanışı yapıyoruz. 6 Temmuz’da saat 1:57’de 14 derece Yengeç Burcu'nda “Sirius” sabit yıldızının baş roldeki konumu ile bize yeni kapılar açmasına vesile olacak mükemmel bir ay gerçekleşecek.

Yeni ay adı üstünde yeni başlangıçları hayatımıza getirecek...

Yeni ayın Mars ve Satürn’e yaptığı olumlu açılar, Venüs’ün destek vermesi ve başta belirttiğim gibi “Sirius” (En parlak sabit yıldız , göklerle bağ kurmak, dünyanın diğer boyutlarına kapılar açan çok özel bir enerjiye sahip) sabit yıldızının olumlu enerjisiyle beraber çok fazla alanda kendimizi yeniden inşa edebileceğiz.

YENİ AY: DUYGULARINI DİNLE DİYOR

Burada yeni ayın minik bir ön koşulu var. Duygularımızı dinlememiz. Onları önemsemeliyiz. Sadece geçmişe odaklanmadan ne hissettiğimizi düşünerek iç sesimiz ne istiyor kalbimiz ne istiyor bize ne uygun bunlara bakarak çok güzel başlangıçlar yapabiliriz.

Bazen hayat bize tertemiz bir sayfa açmak için şans verir.

Her şeye tekrar başla der tamamen öyle bir yeni ay.

Bu yüzden hafızamızı temizlemek, geçmişin tozlarını silmek, ev aile yuva kavramlarını en doğru biçimde oluşturmak, bizim için neresi yuva, ideal yer neresi bunu anlamak, köklerimize sahip çıkmak, maddi manevi yaptığımız mücadelelerin kaymağını yemek, anaç tavrımızı, şefkatimizi hayata yansıtmak, üretmek, sezgilerimizi dinlemek, yaratıcılığımızı konuşturmak için tam zamanı.

Yeni ayla beraber sil baştan başlayabileceğiz.

Her şeyi yapabilecek gücün içinizde olduğunu niyet ettiğimizde kapıların çok rahat bir şekilde bize açılacağını, popülerlikten ön planda olmaya kadar en büyük gücün içimizde olduğunu anlayabileceğiz.

Ayrıca çocuk düşünüyorsanız, ev almayı istiyorsanız, hayat planınızı yeni bir yere göre yapmak istiyorsanız yeni ay tüm desteği ile 15 Temmuz’a kadar yanımızda.

Sağlık açısından göğüslerimiz, göğüs kafesimiz ve duygularımız çok hassas olacak. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.  

Duygulara gelince, geçmiş değil gelecek de ne istediğimiz önemli.

Geçmiş bizi melankolik bir ruh haline sürükleyebilir.

Diğer taraftan evde yemek yapmak, misafir ağırlamak, arkadaşlığımız ziyaret etmek, evimizde kullanmadığınız eşyaları, gerekli ihtiyaç sahiplerine vermek, sokaktaki canlara ilaç olmak ve şefkat enerjisini kullanmak için muazzam güzel zamanlar.  

Enerjimizi, yıldızımızı parlatacak, Tanrıyla aramızdaki bağı kuvvetlendirecek harika bir yeni ay.

Bereketimiz artarak çoğalsın.

Facebook Google plus Instagram Twitter