Temiz Magazin
25 Eylül 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

İST Dergi'ye özel açıklamalarıyla ZUHAL OLCAY: "İNSAN ALDATILMA DUYGUSUNU KOLAY YAŞAMIYOR"

Gündem
20 Eylül 2022
İST Dergi'ye özel açıklamalarıyla ZUHAL OLCAY: "İNSAN ALDATILMA DUYGUSUNU KOLAY YAŞAMIYOR"

Zuhal Olcay, İstanbul'un Yaşam Kültür Dergisi İST Dergi'ye Tolga Akyıldız ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi. Olcay söyleşisinde çocukluğundan genç kızlığına, ailesinden kariyerine, yaşama bakışına, özel yaşamına, sanat hayatına, tiyatroya bakışına dair pek çok detay verdi. Doğma büyüme Üsküdarlıyım. Üsküdar'a büyük bir sevgim var, çünkü orası benim geçmişim, çocukluğum, annem, babam, evim; her şeyim... diyen Zuhal Olcay'ın İST Dergi söylesinden öne çıkan başlıklar: 


SEÇİMLERİM HEP AŞKTAN YANA OLDU,  AŞKIN ARDINDAN GİTTİM
Tolga Akyıldız: İşinize aşıksınız biliyorum ve bir aşk kadını olduğunuzu da düşündüm hep. İnsanın, sanatçının bir çok anlamda aşktan beslendiğini biliyoruz, bedelini ödediniz mi?
ZUHAL OLCAY: Aşk insanın yaşama sevincini arttıran, enerjisini yükselten, iyi hissettiren, besleyen, güzel bir duygu. Her zaman aşktan yana oldu seçimlerim, hep onun ardından gittim, bundan da hiç pişman değilim. Ama aşk meselesine yaklaşımınız gençlikte olduğu kadar gözü kara olmuyor. Biraz daha mantıklı, biraz daha sakin, daha anlayarak bakmaya başlıyorsunuz. Savrulmalar, hırpalanmalar, ağlamalar, sevinçler, hüzünler, coşkular ardarda yaşanıyor aşık olduğunuzda... Sonra aşk yerini sakinliğe, dostluğa, arkadaşlığa bırakıyor. 


İNSAN ALDATILMA DUYGUSUNU KOLAY YAŞAMIYOR
GÜÇLÜ DURAYIM DERKEN DAHA DA HIRPALANIYORSUN
AŞKTAN BESLENMEYE DEVAM
Tolga Akyıldız: Aşk size neler yaşattı?
ZUHAL OLCAY: Ben saydıklarımın hepsini yaşadım. Evliliklerim oldu, ayrılmalarım oldu, sancılı, üzüntülü, aldatmalı, aldatılmalı birliktelikler yaşadım. İnsan o aldatılma duygusunu tabii kolay yaşamıyor. Çok ağlıyor, üzülüyor, güçlü durmaya, olmuyorsa güçlü görünmeye çalışıyor, bu da ekstra bir yük getiriyor. Güçlü durayım derken daha da hırpalanıyorsun. Bundan sonra sadece sakin ve huzurlu bir hayat istiyorum diye büyük büyük konuşmak istemiyorum. Gelebilecek her türlü şeye kapım sonuna kadar açık. Aşktan beslenmeye devam, bunun için aşkın tam göbeğinde olmanız gerekmiyor. 

Facebook Google plus Instagram Twitter