Temiz Magazin
19 Temmuz 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

ŞEVVAL SAM'DAN 30. SANAT YILINA ÖZEL UNUTULMAYACAK KONSER

Gündem
02 Temmuz 2024
ŞEVVAL SAM'DAN 30. SANAT YILINA ÖZEL UNUTULMAYACAK KONSER

Şevval Sam, 30. sanat yılını Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde coşkulu bir konserle kutladı. Atlantis Yapım ve Vigor Kültür Sanat Organizasyonu'nun düzenlediği Paribu Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında düzenlenen gecede, sevilen şarkıları izleyicilerle birlikte seslendirdi.

Annesi Leman Sam’ın da katıldığı konserde, çok sevilen iki şarkıyı anne-kız birlikte seslendirdi. "1994 yılında iki beste yaptım. İkisini de Türkiye’nin en güzel seslerinden biri seslendirdi. O sese bakın ki, benim annem Leman Sam. Başınıza bela olmamama sebep olan kadın.” diyen Şevval Sam, “Gül Güzeli” şarkısını Leman Sam’la beraber seslendirdi. İkili, “Daha Gidecek Yolumuz Var” adlı parçayı sahnede ilk kez beraber söyledi.

Türk sanat müziğinden arabesk şarkılara, poptan fantezi müziğe kadar uzanan, 30. sanat yılına özel hazırladığı repertuvarıyla sahnede olan sanatçı, “1994’ten 2024’e zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor… Konuşma hazırlamadım, 30 yılı geriye sardığım için yepyeni bir repertuvar hazırladım, bunca yılı şarkılarımla anlatmak istiyorum.” dedi.

Halaylar, mendiller ve danslarla tüm seyirciyi ayağa kaldıran Sam, Karadeniz esintilerini de sahneye taşıdı. Sanatçıya horonda Samet Kölemen ve ekibi, tulumda KOPA ve Burak Yanbak eşlik etti. Sanatçı dostu Kazım Koyuncu’yu anmayı unutmayan Şevval Sam, “O olmasaydı bu şarkıları nasıl bilir, söylerdim?” diyerek seslendirdiği “Didou Nana” şarkısıyla duygusal anlar yaşattı.

Ahır Kapı Roman Orkestrası’yla beraber seslendirdiği şarkılar ve dans gösterisiyle geceyi sonlandıran Şevval Sam, “Müzik her zaman benim için rehber oldu. Her zaman müziğin farklı renklerini gördüm ve söyledim. 1994 yılında Süper Baba ile başlayan serüvenimle 30. yılımı kutluyorum. Bu yolculukta hep sizlerle birlikteydim. Sizlerle büyüdüm, öğrendim, iyileştim, güldüm, ağladım ve her daim sevginizle ödüllendirildim. Benimle bu yolda yürüdüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

Facebook Google plus Instagram Twitter