Reklam
Temiz Magazin
01 Mart 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

SON DAKİKA! 40 yaptığı açıklamayla son noktayı koydu: 40 JÜLİDE ATEŞ’İN SUNUMUYLA GAİN’E TRANSFER OLDU

Özel Haber
15 Ocak 2021
SON DAKİKA! 40 yaptığı açıklamayla son noktayı koydu: 40 JÜLİDE ATEŞ’İN SUNUMUYLA GAİN’E TRANSFER OLDU

Geçtiğimiz hafta Buket Aydın'ın Haber Global'de program yapacağını açıklamasının ardından bazı dijital medya sitelerinde,  40 programının ve Jülide Ateş'in kanaldan ayrıldığı iddia edilmişti. 

40'ın yapımcısı olan BBO YAPIM az önce bir basın açıklaması yaptı. 

BBO YAPIM, 40'ın GAİN'e transfer olduğunu, fakat Demet Akbağ'ı ağırladıkları 40. bölümlerinin Amerikan Kongresi baskını nedeniyle 1 hafta geç yayınlanması nedeniyle, transferlerini duyuramadıklarını ifade etti. 

BBO YAPIM:  "40. bölümümüzde Türkiye’nin değerlerinden Demet Akbağ’ı ağırladık. Duyuruları yapılmasına rağmen, 40. bölümümüzü yayın günü olan 7 Ocak Perşembe akşamı Amerika’daki kongre baskını kaynaklı, kanalın yayın akışının değişmesi nedeniyle yayınlayamadık.

 Dolayısıyla planladığımız gibi 40’ın Gain’e transfer olduğunu 8 Ocak Cuma sabahı açıklayamadık. Etik yayıncılık anlayışımız, konuğumuza ve izleyicimize verdiğimiz değer ve saygı nedeniyle…

 14 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan Demet Akbağ’lı 40. Bölümümüzün ardından bugün kamuoyu ile 40’ın artık Gain’de olduğunu paylaşabiliyoruz." dedi. 

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:

40 PROGRAMI BASIN AÇIKLAMASI

40 programı , Haber Global kanalıyla  Aralık ayında  ilkesel  ve vizyon anlayışı olarak aynı paydada buluşamadığı için karşılıklı olarak uzlaşma yoluyla 40. Bölümün yayınından sonra sözleşmesini devam ettirmeme kararı almıştır.

40, yayınlandığı her mecrada gündem olmuş ve çok ses getirmiş, uluslararası  mecralarda yerini bulan “özgün hard talk” olma özelliğine sahip ilk Türk formatı. 19 milyon nüfusa sahip olan Romanya’da da gündemi sarsan bir program. Yayınlandığı saatte  1 buçuk milyon kişi tarafından seyrediliyor. Yakın zamanda İngiltere, Almanya ve Lübnan’da da yayın hayatına başlayacak.

Ayrıca 40, Türkiye’de de çok ilgi gören ve konuşulan bir program olma özelliğine sahip. İlgi gören her program gibi 40’ın benzeri olduğunu düşünen taklitleri de maalesef yayın hayatımızdalar. Üstelik daha daha yenileri de türeyecek, öyle gözüküyor.

Elimiz, gözümüz, beynimiz hep ve sadece işimizde… O yüzden taklitler sadece taklittir.

40’a Haber Global ekranlarında 40. Bölümle veda ettik.

40 JÜLİDE ATEŞ’İN SUNUMUYLA GAİN’E TRANSFER OLDU

40. bölümümüzde Türkiye’nin değerlerinden Demet Akbağ’ı ağırladık. Duyuruları yapılmasına rağmen, 40. bölümümüzü yayın günü olan 7 Ocak Perşembe akşamı Amerika’daki kongre baskını kaynaklı, kanalın yayın akışının değişmesi nedeniyle yayınlayamadık.

Dolayısıyla planladığımız gibi 40’ın Gain’e transfer olduğunu 8 Ocak Cuma sabahı açıklayamadık. Etik yayıncılık anlayışımız, konuğumuza ve izleyicimize verdiğimiz değer ve saygı nedeniyle…

14 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan Demet Akbağ’lı 40. Bölümümüzün ardından bugün kamuoyu ile 40’ın artık Gain’de olduğunu paylaşabiliyoruz.

40, Jülide Ateş’in olgun, tarafsız sunumuyla yayın hayatına devam edecek. İlkeli, özgür, yenilikçi, namuslu ve vizyoner olarak. Takdir seyircinin ve basın emektarlarının. 

Yapacak çok işimiz,  sorulacak çok sorumuz var. Yakında görüşmek üzere…

BBO YAPIM

Etiketler: 
40
Jülide Ateş
GAİN
Haber Global
Buket Aydın
Demet Akbağ
bülent arınç
Basın Açıklaması

Facebook Google plus Instagram Twitter